Znamy wyniki VI edycji Ratingu MBA organizowanego przez SEM FORUM!


Dodany: 3 października 2016

Z przyjemnością informujemy, że wszystkie trzy programy MBA Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK znalazły się w czołówce Ratingu MBA Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej FORUM. Programy Executive i International MBA zostały zakwalifikowane do najwyższej „Klasy Mistrzowskiej”, natomiast Program MBA KSB + Master po raz kolejny do „Klasy Profesjonalnej Plus”.

Rating programów MBA realizowany jest od 2006 roku. Badania ankietowe Stowarzyszenie Edukacyjne FORUM przeprowadza co dwa lata. W tegorocznej VI edycji uczestniczyło prawie  30 programów MBA z głównych ośrodków akademickich, m.in. z Warszawy, Poznania, Wrocławia, Gdańska, Łodzi i Krakowa. Kapituła Ratingu MBA,  składająca się z przedstawicieli środowiska akademickiego pod przewodnictwem prof. dr. hab. Tomasza Szapiro, oceniała zgłoszone programy MBA według kategorii: program i jego uczestniczy (33 pkt.), proces kształcenia (47 pkt.) oraz zarządzanie programem (20 pkt.).

W poszczególnych kategoriach oceniano między innymi: liczbę dotychczasowych edycji, polskie i zagraniczne instytucje współpracujące przy prowadzeniu programu, cenę programu, dokumenty ukończenia programu, język programu, udział wykładowców z zagranicy, wymogi zaliczenia programu, współpraca z absolwentami, członkostwo w polskich i zagranicznych stowarzyszeniach szkół biznesu, ocena zajęć przez słuchaczy, system zapewnienia jakości kształcenia oraz kariery absolwentów.

Przyznane oceny punktowe pozwoliły na przyporządkowanie programów do jednej
z pięciu Klas ratingowych:
– Mistrzowskiej,
– Profesjonalnej Plus,
– Profesjonalnej,
– Standardowej,
– Obiecującej.

Do Klasy Mistrzowskiej zostało zakwalifikowanych jedynie 5 programów z całej Polski, z których 2 prowadzone są przez Krakowską Szkołę Biznesu UEK. W Klasie Profesjonalnej Plus znalazło się 5 programów, w tym jeden KSB UEK. Do Klasy Profesjonalnej i Standardowej  zostało zakwalifikowanych po 7 programów, a do Klasy Obiecującej  – 4 programy.

W imieniu Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK w uroczystym ogłoszeniu wyników Ratingu Programów MBA wziął udział Pan Robert Hrycaniuk – Absolwent Programu Executive MBA, Członek Rady Fundacji KSB UEK oraz Klubu KSB Alumni MBA. Pamiątkowe dyplomy wręczył Prezes Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej FORUM – prof. dr hab. Piotr Płoszajski. Uroczystość odbyła się w Warszawie w siedzibie Szkoły Głównej Handlowej i połączona została z XI Zjazdem Absolwentów SGH, organizowanym w ramach obchodów 110-lecia Uczelni.

Pełne wyniki tegorocznego Ratingu Programów MBA.

 

                           


Pozostałe aktualności


08.2017

Ogólne

Nowe kierunki studiów podyplomowych - Rekrutacja do 15 września 2017!

Oferta Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK od ponad 23 lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, dlatego nieustannie się poszerza. W odpowiedzi na współczesne zapotrzebowania rynku, przygotowaliśmy dwa nowe,  interesujące programy studiów podyplomowych.

czytaj więcej...


06.2017

Ogólne

Program Executive MBA wśród najciekawszych programów MBA!

Z satysfakcją informujemy, że Program Executive  MBA, prowadzony przez Krakowską Szkołę Biznesu UEK znalazł się wśród "Najciekawszych programów MBA wg miesięcznika Home&Market".

czytaj więcej...


06.2017

Ogólne

Rekrutacja do programów MBA w KSB UEK

Rekrutacja na rok akademicki 2017/2018 rozpoczęta! Zapraszamy do składania dokumentów. Pytania związane z rekrutacją prosimy kierować do Biura Studiów MBA e-mailem: imba@uek.krakow.pl.
 

czytaj więcej...


05.2017

Ogólne

XIII Międzynarodowy Kongres MBA już za nami!

Zapraszamy do fotorelacji z tegorocznej edycji Kongresu. Link do galerii: www.kongresmba.pl/galeria-zdjec

czytaj więcej...


05.2017

Ogólne

Nauka, praktyka i integracja środowiska MBA, czyli XIII Międzynarodowy Kongres MBA (12–14 maja 2017)

Międzynarodowy Kongres MBA to coroczne spotkanie menedżerów z Polski i świata, kadry naukowej, studentów, absolwentów i dyrektorów programów Master of Business Administration. Kongres jest przykładem działań nastawionych z jednej strony na edukację i integrację środowiska MBA, z drugiej na aktywnym kształtowaniu trendów i dobrych praktyk w biznesie.

czytaj więcej...


03.2017

Ogólne

Program Executive MBA Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK otrzymał wyróżnienie Order Finansowy 2016 w kategorii Edukacja

Nagrodę od kilku lat przyznaje prestiżowy magazyn ekonomiczny Home&Market firmom i instytucjom oferującym najlepsze produkty i usługi w swojej kategorii.

czytaj więcej...


03.2017

Ogólne

Dofinansowanie studiów z Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Dla wszystkich osób zainteresowanych rozpoczęciem studiów ciekawą propozycją może być skorzystanie z dofinansowania w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS)

czytaj więcej...


02.2017

Ogólne

Rekruterzy doceniają dyplom studiów podyplomowych

"Według mnie studia podyplomowe są swego rodzaju świadectwem dojrzałości zawodowej absolwenta uczelni" - fragment felietonu Bartłomieja Piwnickiego.

czytaj więcej...


02.2017

Ogólne

Prof. UEK dr hab. Piotr Buła został powołany w skład Rady do spraw spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych.

Dnia 2 lutego 2017 r., decyzją Prezesa Rady Ministrów – Beaty Szydło, prof. UEK dr hab. Piotr Buła został powołany w skład Rady do spraw spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych.

czytaj więcej...


01.2017

Ogólne

Zmarł Prof. Dr. Dres. h.c. Knut Bleicher

Z przykrością informujemy, że w dniu 13 stycznia 2017 roku zmarł Prof. Dr. Dres. h.c. Knut Bleicher - wieloletni wykładowca i profesor Uniwersytetu St. Gallen, przewodniczący Rady Programowej St. Gallen Business School oraz Doktor Honoris Causa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

czytaj więcej...


UEK KSB

KRAKOWSKA SZKOŁA BIZNESU UEK
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków

Kontakt: 
tel. 12 293-55-61 (Biuro studiów podyplomowych)       
tel. 12 293-75-53 (Biuro studiów MBA)
e-mail  ksb@uek.krakow.pl

facebook   Linkedin