Uroczysta inauguracja II edycji trzysemestralych studiów podyplomowych Master of Business Administration „Zarządzanie bankiem spółdzielczym”.


Dodany: 14 listopada 2019

W dniu 8 listopada 2019 r. w Uniwersytecie Rolniczym im. H. Kołłątaja w Krakowie, we wnętrzach pięknie odnowionej sali wykładowej A Collegium Godlewskiego, miała miejsce uroczysta inauguracja II edycji trzysemestralych studiów podyplomowych Master of Business Administration „Zarządzanie bankiem spółdzielczym”. Słuchaczami II edycji tych prestiżowych studiów są osoby zajmujące kierownicze stanowiska w bankach z województw małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego, rewidenci bankowi oraz pracownicy naukowo-dydaktyczni UR – łącznie 23 osoby. W inauguracji wzięli również udział słuchacze I edycji studiów MBA, studiujący obecnie na 3. semestrze. Jak dużą wagę do realizacji tych studiów przywiązuje kierownictwo Uczelni świadczy fakt, że uroczystość tą uświetnili swoją obecnością:

  • JM Rektor prof. dr hab. inż. Włodzimierz Sady, który przybliżył słuchaczom historię, teraźniejszość i przyszłość naszej Uczelni,
  • Prorektor ds. Dydaktycznych i Studenckich dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URsprawujący bezpośrednią opiekę nad studiami MBA,
  • Dyrektor Biura Rektora dr Szymon Sikorski,  
  • Dziekan Wydziału Rolniczo-Ekonomicznego prof. dr hab. inż. Andrzej Lepiarczyk, który zapoznał uczestników ze strukturą i kierunkami kształcenia na Wydziale,  
  • Prodziekan ds. kierunków Ekonomia i Zarządzanie WR-E dr hab. inż. Andrzej Krasnodębski, prof. UR

oraz wielu wykładowców.

 

Partnerów naszej Uczelni w realizacji studiów, tj. Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Związku Rewizyjnego Banków Spółdzielczych im. F. Stefczyka w Warszawie reprezentowali  dr Jakub Kwaśny – Przewodniczący Zespołu ds. Jakości Kształcenia oraz mgr Ireneusz Kurczyna - wiceprezes Zarządu ZRBS. Wiele ciepłych słów ze strony kierownictwa Uczelni i partnerów studiów, padło pod adresem Studium MBA, tj. prof. Józefa Kani – kierownika studiów i dr inż. Aleksandry Płonki – pełniącej funkcję sekretarza.

 

Bardzo miłym akcentem spotkania była informacja przekazana przez kierownika Studium MBA, iż jeden z uczestników I edycji studiów Pan mgr inż. Rafał Szopiński - studiujący obecnie na 3 semestrze – otrzymał w dniu 29 października br. jednogłośną zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na pełnienie funkcji Prezesa Łąckiego Banku Spółdzielczego. Po odebraniu gratulacji i oklaskach, Pan Prezes zabrał głos podkreślając, że „ w obecnej sytuacji w jakiej znajdują się banki spółdzielcze, koniecznym jest permanentne doskonalenie kadry zarządzającej  ale nie tylko poprzez specjalistyczne szkolenia, ale przede wszystkim poprzez kompleksowe kształcenie menedżerów banków”. Jak mówił: „Doświadczyłem takiej potrzeby, dlatego jestem na tych studiach i stwierdzam, że musimy się ciągle doskonalić kierując jednostką czy będąc w zarządzie banku. Od nas bowiem zależy przyszłość banków którymi kierujemy. Polecam Koleżankom i Kolegom, którzy dopiero rozpoczynają studia na II edycji, takie tematy jak zarządzanie strategiczne i operacyjne, zarządzanie finansami, zarządzanie zmianą i zasobami ludzkimi, przywództwo w organizacji i wiele innych prowadzonych przez świetnych specjalistów z zakresu teorii i praktyki, które uwidaczniają nam wyzwania którym musimy sprostać. Bez tego typu kompleksowej wiedzy nie osiągniemy sukcesów”.

Wykład inauguracyjny pt. „Change before you have to! Czas na nowe otwarcie w bankowości spółdzielczej” – bardzo entuzjastycznie przyjęty przez Słuchaczy i przybyłych gości – wygłosił dr Marcin Idzik ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, dyrektor Zespołu Badawczego KANTAR Polska. Analiza i ocena banków spółdzielczych za ostatnie 10 lat dowodzi konieczności zmian w ich funkcjonowaniu, wobec wzrostu konkurencji na rynku ze strony banków komercyjnych. Prelegent podkreślił także potrzebę tworzenia i realizacji przez banki strategii konkurencyjnych z wykorzystaniem nowych technologii ICT, bez której wśród klientów banków spółdzielczych zabraknie młodzieży, a nie strategii obronnych – oddalenie ryzyka bankructwa, czy konserwatywnych – ukierunkowanych na status quo. Koniecznym jest zatem większa współpraca małych banków, ich restrukturyzacja czy wręcz ich konsolidacja celem obniżenia kosztów działalności operacyjnej, poprawy efektywności i udźwignięcia kosztów inwestowania w ITP.

 

Opracowanie: dr hab. inż. Józef Kania

Pozostałe aktualności


12.2019

Ogólne

Rekrutacja na studia podyplomowe rozpoczęta!

Rekrutacja na studia podyplomowe odbywa się w dniach 1 grudnia 2019 - 15 lutego 2020. Zapraszamy!

czytaj więcej...


12.2019

Ogólne

Szkoleniowo-integracyjny wyjazd Study Trip studentów XXV edycji Executive MBA oraz XIV edycji International MBA

W dniach 29.11-01.12 br. studenci XXV edycji Executive MBA oraz XIV edycji International MBA wzięli udział w szkoleniowo-integracyjnym wyjeździe Study Trip do Racławic-Dosłońca.

czytaj więcej...


11.2019

Ogólne

MBA DYPLOMA AWARDING CEREMONY W KRAKOWSKIEJ SZKOLE BIZNESU UEK

MBA DYPLOMA AWARDING CEREMONY W KRAKOWSKIEJ SZKOLE BIZNESU UEK

25 października br. w Krakowskiej Szkole Biznesu UEK odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów słuchaczom 23. edycji Programu Executive MBA, 12. edycji Programu International MBA oraz 5. edycji Programu MBA KSB+Master.

 

czytaj więcej...


10.2019

Ogólne

Międzynarodowa Akredytacja EPAS (European Programme Accreditation System)

KSB UEK jest pełnym członkiem (Full Member) European Foundation for Management Development (EFMD) od 2011 r. Po wprowadzeniu licznych zmian dotyczących funkcjonowania Szkoły i Programu MBA zaleconych przez instytucję akredytującą, KSB UEK złożyło wniosek aplikacyjny EPAS w czerwcu 2018 r, który został zaakceptowany przez EPAS Committee w październiku 2018 r. Po uzyskaniu kwalifikowalności dla Programu Executive MBA, Szkoła przystąpiła do realizacji procedury akredytacyjnej EPAS.

czytaj więcej...


10.2019

Ogólne

I zjazd dla uczestników programu MBA in Community Management

W miniony weekend odbył się I zjazd dla uczestników programu MBA in Community Management.

czytaj więcej...


10.2019

Ogólne

Odznaka Honoris Gratia dla prof. Piotra Buły!

W sobotę, 12 października, prof. Piotr Buła został uhonorowany odznaką Honoris Gratia.

czytaj więcej...


Gratulujemy absolwentom 23 edycji Programu Executive MBA!

Tegoroczni absolwenci 23 edycji Programu Executive MBA:

czytaj więcej...


10.2019

Ogólne

Ostatnie wolne miejsca na kierunku MBA dla samorządowców w Krakowie!

Studia mają na celu wykształcenie kompetentnych, skutecznych i odpowiedzialnych liderów, którzy posiadają szeroką perspektywę, potrafią generować twórcze, korzystne, często nowatorskie i trwałe rozwiązania w przestrzeni publicznej. Program oparty jest na faktycznych i aktualnych problemach samorządowych, przedstawianych przez praktyków.

czytaj więcej...


Zjazd integracyjny studentów i absolwentów MBA

Szanowne Koleżanki i Koledzy, członkowie SA MBA!

Przypominamy o nadchodzącym Zjeździe integracyjnym SA MBA, który odbędzie się w dniach 11-13 października 2019r. w Domu Nad Jeziorem!

czytaj więcej...


09.2019

Ogólne

Oferta studiów w Mielcu

Jest nam bardzo miło, że już wkrótce będziemy mogli realizować w Mielcu swoją ofertę studiów. Mielec jest miastem, z którym od wielu lat współpracujemy. Wielu naszych absolwentów pochodzi z Mielca, także wśród naszych nauczycieli, pracowników są osoby stąd. Mamy nadzieję, że nasza oferta będzie dostosowana do potrzeb Mielca. Postaramy się dobierać takie kierunki, żeby dopasować je do specyfiki miasta – mówił podczas briefingu prof. Piotr Buła.

czytaj więcej...


UEK KSB

KRAKOWSKA SZKOŁA BIZNESU UEK
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków

Kontakt: 
tel.: 12 293 55 61 Biuro studiów podyplomowych    
tel.: 12 293 75 53 Biuro studiów MBA
e-mail: ksb@uek.krakow.pl

facebook   Linkedin