Znamy wyniki VI edycji Ratingu MBA organizowanego przez SEM FORUM!


Dodany: 3 października 2016

Z przyjemnością informujemy, że wszystkie trzy programy MBA Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK znalazły się w czołówce Ratingu MBA Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej FORUM. Programy Executive i International MBA zostały zakwalifikowane do najwyższej „Klasy Mistrzowskiej”, natomiast Program MBA KSB + Master po raz kolejny do „Klasy Profesjonalnej Plus”.

Rating programów MBA realizowany jest od 2006 roku. Badania ankietowe Stowarzyszenie Edukacyjne FORUM przeprowadza co dwa lata. W tegorocznej VI edycji uczestniczyło prawie  30 programów MBA z głównych ośrodków akademickich, m.in. z Warszawy, Poznania, Wrocławia, Gdańska, Łodzi i Krakowa. Kapituła Ratingu MBA,  składająca się z przedstawicieli środowiska akademickiego pod przewodnictwem prof. dr. hab. Tomasza Szapiro, oceniała zgłoszone programy MBA według kategorii: program i jego uczestniczy (33 pkt.), proces kształcenia (47 pkt.) oraz zarządzanie programem (20 pkt.).

W poszczególnych kategoriach oceniano między innymi: liczbę dotychczasowych edycji, polskie i zagraniczne instytucje współpracujące przy prowadzeniu programu, cenę programu, dokumenty ukończenia programu, język programu, udział wykładowców z zagranicy, wymogi zaliczenia programu, współpraca z absolwentami, członkostwo w polskich i zagranicznych stowarzyszeniach szkół biznesu, ocena zajęć przez słuchaczy, system zapewnienia jakości kształcenia oraz kariery absolwentów.

Przyznane oceny punktowe pozwoliły na przyporządkowanie programów do jednej
z pięciu Klas ratingowych:
– Mistrzowskiej,
– Profesjonalnej Plus,
– Profesjonalnej,
– Standardowej,
– Obiecującej.

Do Klasy Mistrzowskiej zostało zakwalifikowanych jedynie 5 programów z całej Polski, z których 2 prowadzone są przez Krakowską Szkołę Biznesu UEK. W Klasie Profesjonalnej Plus znalazło się 5 programów, w tym jeden KSB UEK. Do Klasy Profesjonalnej i Standardowej  zostało zakwalifikowanych po 7 programów, a do Klasy Obiecującej  – 4 programy.

W imieniu Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK w uroczystym ogłoszeniu wyników Ratingu Programów MBA wziął udział Pan Robert Hrycaniuk – Absolwent Programu Executive MBA, Członek Rady Fundacji KSB UEK oraz Klubu KSB Alumni MBA. Pamiątkowe dyplomy wręczył Prezes Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej FORUM – prof. dr hab. Piotr Płoszajski. Uroczystość odbyła się w Warszawie w siedzibie Szkoły Głównej Handlowej i połączona została z XI Zjazdem Absolwentów SGH, organizowanym w ramach obchodów 110-lecia Uczelni.

Pełne wyniki tegorocznego Ratingu Programów MBA.

 

                           


Pozostałe aktualności


Serdecznie gratulujemy absolwentom 11 edycji Programu International MBA!

Do grona absolwentów Programu International MBA Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie dołączyło aż 29 osób!

czytaj więcej...


06.2018

Ogólne

Innowacyjny projekt „Małopolska Chmura Edukacyjna” z coraz większymi sukcesami na skalę krajową (WIDEO)

Zachęcamy do zapoznania się z fragmentem filmu „Fundusze z Myślą o Tobie”, stworzonym we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

czytaj więcej...


Executive MBA i International MBA w TOP 10 Najlepszych Programów MBA w Polsce wg Rankingu Perspektywy MBA!

Executive MBA i International MBA znalazły się wśród Najlepszych Programów MBA w Polsce według Rankingu Perspektywy MBA!

czytaj więcej...


06.2018

Ogólne

Krakowska Szkoła Biznesu UEK uzyskała dofinansowanie MNiSW do akredytacji zagranicznych

Pragniemy poinformować, że dnia 22 maja 2018 r.  Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zatwierdził wnioski złożone przez Krakowską Szkołę Biznesu UEK, w  ramach projektu  pozakonkursowego pt. „Akredytacje zagraniczne” w zakresie Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, na które Szkoła otrzymała środki finansowe w wysokości prawie 650 000 PLN.

czytaj więcej...


06.2018

Ogólne

Cracow School of Business became a partner of PAM Summit Conference. Don't miss that event!

The aim of this conference is to exchange experiences between people not only working on projects but also interested in Business Analysis and Project Management

czytaj więcej...


03.2018

Ogólne

Dzień Otwarty Studiów MBA 18.05.2018

Uczestnicy Dnia Otwartego Studiów MBA (18.05.2018), którzy do 31 maja 2018 zdecydują się na podjęcie studiów MBA w KSB UEK oraz prześlą komplet wymaganych dokumentów rekrutacyjnych, oferujemy rabat w wysokości 10% wartości czesnego!

czytaj więcej...


03.2018

Ogólne

Krakowska Szkoła Biznesu UEK otrzymała Order Finansowy 2017 w kategorii Edukacja za działalność badawczo-dydaktyczną

Magazyn ekonominczy Home&Market przyznał doroczne Ordery Finansowe firmom i instytucjom oferującym najlepsze produkty i usługi w 2017 roku.

czytaj więcej...


02.2018

Ogólne

Czy sztuki robienia interesów można się nauczyć w szkole?

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Dyrektorem Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK prof. Piotrem Bułą: "Szwajcar zarządza inaczej niż Francuz – mówi dr hab. Piotr Buła, dyrektor Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK."

czytaj więcej...


02.2018

Ogólne

Zmarł Prof. zw. dr hab. dr h. c. Janusz Teczke

Z przykrością informujemy, że w dniu 19 lutego 2018 roku zmarł Prof. zw. dr hab. dr h. c. Janusz Teczke

czytaj więcej...


02.2018

Ogólne

Rekrutacja na studia podyplomowe przedłużona do 10 marca 2018

Sprawdź kierunki studiów podyplomowych i studiów typu MBA, na które została przedłużona rekrutacja.

czytaj więcej...


UEK KSB

KRAKOWSKA SZKOŁA BIZNESU UEK
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków

Kontakt: 
tel.: 12 293 55 61 Biuro studiów podyplomowych    
tel.: 12 293 75 53 Biuro studiów MBA
e-mail: ksb@uek.krakow.pl

facebook   Linkedin