dr Piotr Sedlak

  • Dyrektor Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK
  • Adiunkt w Katedrze Zarządzania Międzynarodowego Uniwersytetu Ekonomicznegow Krakowie
    

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie zarządzanie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Praca doktorska dotyczyła percepcji korzyści z pracy. Absolwent studiów podyplomowych: Zarządzanie Projektem Badawczym (UEK), Badania Społeczne i Marketingowe (WSE Kraków) oraz Praktyczna Psychologia Społeczna (SWPS Warszawa). Od 14 lat zajmuje się doradztwem biznesowym w ramach firmy Sedlak & Sedlak (www.sedlak.pl), gdzie pełni rolę partnera zarządzającego i kierownika projektów. Od 5 lat rozwija platformę badaniahr.pl pomagającą pracodawcom w ocenie satysfakcji i zaangażowania zespołu.

Równocześnie od 2008 roku pracownik naukowy Katedry Zarządzania Międzynarodowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Autor wielu publikacji naukowych. Certyfikowany Project Manager (IPMA, IPMA R&D, PRINCE2, Agile PM). Członek Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii oraz World at Work.

Wielokrotnie nagrodzony przez Jego Magnificencję Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie za osiągnięcia w dziedzinie naukowej. Jego doktorat został nagrodzony wyróżnieniem.

Doświadczenie dydaktyczne w obszarach takich jak: zarządzanie międzynarodowe, zarządzanie projektami, zarządzanie zmianą, analityka danych czy badania społeczne. Piotr Sedlak prowadził również gościnnie zajęcia na wielu uczelniach zagranicznych m.in. Montpellier Business School we Francji, Bern University w Szwajcarii, Kragujevac University w Serbii czy Bifrost University na Islandii.

Od 2011 roku do chwili obecnej – organizator cyklu międzynarodowych konferencji dla polskich profesorów nauk Zarządzania. Wydarzenia te odbywały się m.in. w Hiszpanii, Rosji, Kazachstanie czy RPA.

Publikacje:

Autor ponad 35 publikacji naukowych, w tym w prestiżowych czasopismach takich jak amerykańskie Journal of Labor Research czy Current Psychology oraz ponad 20 wypowiedzi eksperckich. Często obiecuje sobie, że będzie więcej pisał i zbierał więcej punktów, prywatnie jest jednak ojcem dwójki dzieci.


 

W latach 2004 - 2020 funkcję Dyrektora Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK pełnił prof. UEK dr hab. Piotr Buła -  (przejdź na stronę)